f

Køge Skoleorkester

Skoleorkester med traditioner siden 1950

Bestyrelsen i Køge Skoleorkester - OBS!! Siden er opdateret i maj 2018 - dog passer billederne ikke, der arbejdes på sagen

Bestyrelsen i Køge skoleorkester består af forældre til elever som er valgt på generalforsamlingen for KSO.
Henvendelser generelt skal ske til formanden. Elever og forældre med spørgsmål ang. uniformer, instrumenter og undervisning tag venligst kontakt til den relevante nedenfor.

Fundraiser

Ikke i brug

Orkesterleder

Arne Svendsen

Flengsager 18, Svogerslev, 4000 Roskilde

astuba@mail.dk

46 38 33 62
26 22 33 62

Formand

Tina Skjoldlund

Holmebækhuse 26, 4681 Herfølge

næstformand@kso.dk

24 82 89 67

Næstformand

Gitte Møller

Lindevænget 8, 4600 Køge

naestformand@kso.dk

22 26 42 11

Arrangementkoordinator

Gitte Møller

Lindevænget 8, 4600 Køge

arrangementskoordinator@kso.dk

22 26 42 11

Instrumentforvalter

Per Sørensen

Rødhøjvej 8

instrumentforvalter@gmail.com

72 22 81 24

Kasserer

Peter Westerdahl

Bæktoften 50, 2680 Solrød Strand

kasserer@kso.dk

24 82 89 67

Nodeforvalter

Irene Schou Seemann

Grusgravvej 2, Tommestrup. 4660 Store Heddinge

nodeforvalter@kso.dk

24 24 50 25

Uniformsforvalter

Anne Koch

Hørmarken 13, 4140 Borup

uniformsforvalter@kso.dk

26 18 02 43

Undervisningsleder

Irene Schou Seemann

Grusgravvej 2, Tommestrup. 4660 Store Heddinge

undervisningsleder@kso.dk

Grusgravvej 2, Tommestrup. 466

Revisor

Katrine Østergaard

Fuglevej 22, Ejby, 4623 Lille Skensved

Formand@kso.dk

40 17 02 36

Suppleant

Solveig Hallberg

Rødhøjvej 8, 4690 Haslev

23 67 47 94

Suppleant

Marjo Westerdahl

Bæktoften 50, 2680 Solrød Strand

30 33 64 09